Web Smart Gigabit Switch 16 Ports

Web Smart Gigabit Switch 16 Ports

STE-2216-GW er en gigabit-styret switch, der byder på 16 10/100 / 1000Base-Tx gigabit ethernet-porte, 2 gigabit sfp-slots. Med denne administrerede gigabit-switch kan brugere udvide deres netværk op til 80Km.

Chat nu
Produktdetaljer

STE-2216-GW 16 Port Gigabit Websmart Switch Beskrivelse:

STE-2216-GW er en Websmart gigabit-switch, der leverer 16 Port 10/100 / 1000Base-Tx

Automatisk forhandling og Auto MDI / MDIX, sammen med 2 gigabit SFP slots combo med 23 og 24 gigabit TX

porte, som det giver brugere udvider netværk fra op til 80Km.

16 port gigabit-switchen tilbyder funktioner til webadministration og smarte konfigurationer, såsom port

Spegling, portbåndbreddefordelingskontrol, Port / Tag Based Vlan, Trunk og statisk MAC-adresse, QOS,

Port safty, port flow stat osv.

STE-2216-GW giver en backplane på op til 32 Gbps og tilbyder ikke-spærrende ledningshastighed.

16 port gigabit websmart-omskifter vedtager butiks-fremskiftningsmetode og integrerer 8K

MAC-adressetabellen til fuldt ud at opfylde forskellige applikationer.

Med et 19 tommer rackmonterbart design kan STE-2216-GW være en ideel mulighed for internetcafeer,

mellemstore virksomheder og intelligent samfundsnettværk.


>>> Funktioner:

> Fuldt kompatibel med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3z

> 16 10/100 / 1000M RJ45 Porte med NWAY og Auto MDI / MDI-X

> 2 Combo Gigabit SFP-slots, Automatisk forhandling mellem Cooper-porte og optiske slots

> Støt IEE802.3x Flow Control til fuld dupleks tilstand og tilbagestrømmestyring for halvduplex-tilstand

> Backplane båndbredde op til 32 Gbps, understøt ikke-blokering Fuld Wire-Speed gennemstrømning

> Opbevar og videresend arkitektur, 8K MAC-adressetabel

> Support Port-baseret VLAN med op til 16 grupper, IEE802.1q, Tag-baseret VLAN, VLAN ID fra 1-4094

> Support Port Trunking af op til 4 grupper, hver gruppe indeholder op til 4 porte

> Statisk MAC-adressetabellstyring understøttes

> Port båndbredde kontrol, 64kbps

> QoS (servicekvalitet), 4 IEEE 802.1P prioritetskøer

> Understøtter kabeldiagnosen

> Understøtter datastatistik

> Port Sikkerhedskontrol, understøttelse Port MAC-adresse aldring, læring, 128 MAC-adresser bingding per port

> Broadcast Strom Intelligent Control, broadcast type control, broadcast-indstilling understøttet

> Portspejling

> Støtte til IP-adresseindstilling for Fast IP eller DHCP-klient automatisk distribution

> Web-styret, understøttet af flere sprog

> Support Firmware-opgradering baseret på HTTP

> Kabeldiagnose

> Support Flow Statisk, dynamisk displaypakke opbevaring, filtrering og overførsel af port og switch

> Intern strømforsyning, Standard 19 "rackmonterbar Metal Case, IU højde


Specifikationer:


Standard

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3z,

IEEE802.3x, IEEE802.1q, IEEE802.1p

IP-adresse

> IP-adresse til login: 192.168.0.1; Brugernavn: admin; Adgangskode: admin;

> Sørg for, at kontakten fungerer normalt, og tryk derefter på RESET-knappen

indtil statusen for SYS-indikatoren ændres på denne måde: Altid TIL - Blinker fra.

På dette tidspunkt kan du slippe denne knap, og switchen gendanner fabriksindstillingen

indstillinger automatisk. Når SYS-indikatoren lyser grønt igen, indikerer dette dig

har lykkedes at gendanne standardindstillingerne.

Havne

16 10/100 / 1000M RJ45-porte med NWAY og Auto MDI / MDI-X

2 Combo Gigabit SFP slots

Bundkort

32Gbps

Mac-adresse

8 TUSINDE

Skift tilstand

Store-and-forward

Flow control mode

IEEE 802.3x fuld-duplex flow kontrol og tilbagetræknings flow flow kontrol

LED indikator

10/100 / 1000M Port: 1 LINK / ACT, 1 1000M (hastighed), 1 100M (hastighed)

SFP-slot: 1 LINK / ACT, 1 1000M (hastighed, delt med RJ45-port)

Strøm: 1

SYS: 1

RESET: 1

Netværkskabel

> 10Base-T: UTP kategori 3, 4,5 kabel op til 100m

> 100Base-TX: UTP kategori 5 kabel op til 100m

> 1000Base-Tx: 1000Base-Tx: CAT 5 UTP anbefales

> 1000Base-SX: 62,5um / 50um LC, MMF, Max 220/550 meter (721/1804 fod)

> 1000Base-LX: 62,5um / 50um LC, MMF, Max 550 meter (1804 fod)

> 1000Base-LX: 9 um / 10um LC, SMF, Max 3Km-8Km (1,86 miles-49,7 miles)

Dimension

440mm x 140mm x 44mm

19 tommer Rack mountable, 1U højde

Strømforsyning

Intern strøm: AC 160-260V 50 / 60Hz

Bredspændingsindgang

Forbrug: 30 watt Maks

Temperaturfugtighed

Temperatur

Fugtighed

Operation

0 til 40 ° C

10% til 90%

Opbevaring

-40 ° C til 70 ° C

5% til 90% RH


Hot Tags: web smart gigabit switch 16 havne, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris
Relaterede produkter
Undersøgelse