EPON OLT 8

EPON OLT 8

CHIMA 8 Port GEPON OLT, understøtter 1:64 fiberforhold, kan forbinde op til 512 eksterne ONU'er.

Chat nu
Produktdetaljer

SNA8800T 8 Port Gepon OLT System Beskrivelse:

SNA880T er et GEPON OLT-system baseret på IEEE802.3ah Gigabit EPON-standarden. Den leveres med 8 GEPON-porte, der kan forbinde op til 512 GEPON ONU'er ved 1:64 Fiber Splitting Ratio. Det er et Telecom Grade GEPON OLT-system designet til internetudbydere, der anvender Triple Play Gepon-netværk til at tilbyde abonnenter af høj kvalitet Internet Data, Voice og IPTV-tjenester (såsom IPTV, VoIP og Data Transmission Services).


Vigtigste fordele:

Støtte IPv4 og IPv6, der er egnet til applikation i både IPv4 og IPv6-baserede netværk

Support SLA (Service Level Assignment) og DBA (Dynamic Bandwidth Assignment), der forbedrer QOS.

Støt strømforsyning og backup strømforsyning i 1 + 1-tilstand, hvilket sikrer høj stabilitet i netværket.

Support 1:64 Fiber Ratio ved 20Km transmissionsafstand, kan forbinde op til 512 eksterne ONU'er.

Leveres med 8 Gigabit Fiber / Ethernet uplink porte, der sikrer høj båndbredde understøttelse for hver gepon port.

Støtte IEEE802.1Q VLAN, QinQ, VLAN-oversættelse, forbedre højt anvendte VLAN'er til forskellige miljøer.

Støtte STP, RSTP, MSTP spænder træ protokoller, der er egnet til anvendelse i forskellige netværksmiljøer.

Støtte Anti-ARP spoofing / oversvømmelse, IP Source Guard, Port Isolation, osv., Som forbedrer sikkerhedsniveauet.

Understøtter IPv4 og IPv6 Multicast, understøtter IGMP V1, V2 og MLD V1, V2

Støtte EAS og EARP baseret Loop detektion, kan gendanne link i 50ms

Støtte LACP baseret link beskyttelse, kan gendanne link i 10ms.

Support Layer 2/3 fuld liniehastighed for GE og Gepon porte, der sikrer ingen pakke tab.


Gepon Parametre:

Support IEEE802.3ah Gigabit Epon standard,

Støtte 20Km overførselsafstand over Single Fiber

Support 8 Gepon downstreaming porte, support 1:64 fiber splitting forhold, kan forbinde op til 512 ONUs

Støtte krypteret Triple Churning til opstrømning og downstreaming

Støtte China Telecom Standard CTC 2.0, 2.1, 3.0

Støtte DBA Dynamic Bandwidth Assignation,

Støtte ONU auto detektion og rapportering ulovlige ONU registreringer

Støtte automatisk inspektion for modtaget optisk fiber strøm.

Support 1.25Gbps GEPON transmission, Wavelength of Gepon SC: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

Støtte CATV over EPON ansøgning, CATV bølgelængde ved 1550nm.

Gennemsnitlig optisk transmitterende effekt til gepon SC Port: + 2dbm til + 7dbm

Sensor til optisk modtagelse af Gepon SC Port: -30dBm

Max Optisk Fiber Ratio: 1:64 ved 20Km transmissionsafstand

Support Standard OAM og udvidelige OAM-styringsfunktioner

Support opgraderer ONU'er eksternt i batches.


Hardware funktioner:

Fuldt kompatibel med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

Support 8 GEPON SC-porte, 1,25 Gbps overførselshastighed.

Support 8 * Gigabit SFP uplink grænseflader + 8 * 10/100 / 1000Base-Tx combo

Støtte Hot Swap af GEPON SFP Transceivers

Støtte EAPS hurtig loopback beskyttelse og GEPON Optical Path beskyttelse.

MAC-adressetabel: 16K

VLAN-tabel: 1-4094

Strømforsyning: Hoved Strømforsyning + Backup Strømforsyning

AC-strømforsyning: AC: 90 ~ 264V, 50 / 60Hz

DC: -36 ~ -72V

SNA8800T 8 Port OLT chassis højde: 1U


  Hardware Specifikationer:

Model nr.

SNA8800T 8 Port GEPON OLT

Hardware

Hardware Kapacitet

Hardware standarder

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

GEPON-porte

8 GEPON SC porte

Uplink-porte

8 Gigabit SFP eller 8 10/100 / 1000Base-Tx combo porte

Hardware Liablity

Support VRRP host backup
Support Dobbelt fejltolerant backup af værtsprogram og konfigurationsfiler
Støtte PON kort / fan hot-swappable
Support 1 + 1 hovedbetjeningspanel hot backup
Support 1 + 1 power backup

Skiftkapacitet

32Gbps

MAC-adressetabel

16K

VLAN-tabel

1-4094

Hot swap

  • Støtte Hot Swap af GEPON SFP Transceiver

Strømforsyning

  • Redundant strømforsyning: 110-240V AC, 50 / 60Hz

  • Stik ekstra strømforsyning

  • Strømforbrug: <>

Gepon Tegn

  • Support IEEE802.3ah Gigabit Epon standard,

  • Støtte 20Km overførselsafstand over Single Fiber

  • Support 8 Gepon downstreaming porte, support 1:64 fiber splitting forhold, kan forbinde op til 512 ONUs

  • Støtte krypteret Triple Churning til opstrømning og downstreaming

  • Støtte China Telecom Standard CTC 2.0, 2.1, 3.0

  • Støtte DBA Dynamic Bandwidth Assignation,

  • Støtte ONU auto detektion og rapportering ulovlige ONU registreringer

  • Støtte automatisk inspektion for modtaget optisk fiber strøm.

  • Support 1.25Gbps GEPON transmission, Wavelength of Gepon SC: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

  • Støtte CATV over EPON ansøgning, CATV bølgelængde ved 1550nm.

  • Gennemsnitlig optisk transmitterende effekt til gepon SC Port: + 2dbm til + 7dbm

  • Sensor til optisk modtagelse af Gepon SC Port: -30dBm

  • Max Optisk Fiber Ratio: 1:64 ved 20Km transmissionsafstand

  • Support Standard OAM og udvidelige OAM-styringsfunktioner

  • Support opgraderer ONU'er eksternt i batches.

Software Specifikationer:

Lag 2 funktioner

protokoller

IEEE802.1Q, IEEE802.1P, IEEE802.3X, IEEE802.3ad, IEEE802.1D, IEEE802.1W, IEEE802.1S, IPv4, IPv6

VLAN

Støtte 1-4094 VLAN-poster
Støtte Portbaseret / MAC-baseret / IP-subnetbaseret VLAN
Support Port-baseret QinQ og Selective QinQ (Vlan Stacking)
Støtte VLAN Swap / VLAN Remark / VLAN Oversættelse
Suport GVRP Dynamic VLAN registrering
Støtte VLAN tilføje, slette og udskift baseret på ONU service flow.

QOS

Støttehastighedsgrænse for afsendelse / modtagelse af pakke for hver port eller brugerdefineret strøm. Tilbyder generel flow monitor og brugerdefineret flow monitor
Støtte Prioriteret bemærkning til port, eller til brugerdefineret flow.
Tilbyder IEEE802.1P, DSCP-prioritet og Bemærkning
Support CAR (Committed Access Rate), Trafikformgivning og flowstatistik
Support Pakke spejling og omdirigering af grænseflade eller brugerdefineret flow
Støtte super kø planlægger baseret på port og brugerdefineret flow. Hver port / Flow understøtter 8 prioriterede køer og scheduler af SP, WRR og SF + WRR.
Tilbydes overbelastnings mekanisme, understøtter hale-drop og WRED

Spanning Tree

Støtte IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol (STP)
Støtte IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP)
Support IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol Instances (MSTP)
Støtte Remote ONU Loop Detecting alarmerende

MAC

Support MAC Black Hole
Support Port MAC-begrænsning
Tilbyder 16K MAC adresser

Multicast

IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping,

Adgangskontrol liste

Support standard og udvidelig ACL
Støtte ACL i tidsinterval
Support pakkefilter, Source / Destination MAC filter, Kilde / Destination IP filter, Port filter, Protokol filter, VLAN filter, VLAN rækkevidde filter, MAC Address range filter, Ugyldigt Frame filter,
Støtte op til 50 samtidige identifikation af servicetrafikken
Supportpakkefiltrering af L2 ~ L7 i 80 bytes IP-pakkehoved

Havn

Support Port Based Bi-directional båndbredde kontrol
Statisk linkaggregation og LACP (Link Aggregation Control Protocol)
Støtte Port spejling og Trafik spejling

Brugersikkerhed

Støtte Anti-ARP-spoofing
Støtte Anti-ARP-oversvømmelse
Support IP Source Guard opretter IP + VLAN + MAC + Port binding
Support Port Isolation
Support MAC-adresse binder til port og port MAC-adressefiltrering
Understøtter IEEE 802.1x og AAA / Radius-godkendelse

OLT Security

Støtte Anti-DOS-angreb (såsom ARP, Synflood, Smurf, ICMP-angreb), ARP
detektion, orm og Msblaster orm angreb
Støtte SSHv2 Secure Shell
Støtte SNMP v3 krypteret styring
Support Security IP login via Telnet
Support Hierarkisk styring og adgangskode beskyttelse af brugere

Netværkssikkerhed

Support bruger MAC og ARP trafik verifikation
Support Begræns ARP-trafik pr. Bruger og kick-out-bruger sender ARP-trafik
Støtte Dynamisk ARP tabel binding
Støtte IP / VLAN / MAC / Port-binding
Støtte L2 til L7 ACL flow filtreringsmekanisme
Support Port broadcast / multicast undertrykkelse og automatisk slukning risikabel port
Støtte URPF for at forhindre IP-adresse fra forfalskning og angreb
Support DHCP Option 82 og PPPoE + (Indikerer brugerens fysiske placering)
Understøt plaintext-godkendelse af OSPF, RIPv2, BGPv4-pakker og MD5
kryptografautentificering

IPv6 Multicast

Støtte IPv6 SA / DA-klassificering
Støt MLDv2 / MLDv2 Snooping
Støtte PIM-SMv6, PIM-DMv6, PIM-SSMv6

IPv4 Multicast

Support IGMPv1 / v2 / v3, IGMPv1 / v2 / v3 Snooping, IGMP Filter
Support MVR og multicast kopiering over forskellige VLAN'er
Støtte IGMP Fast Leave, IGMP Proxy
Støtte PIM-SM / PIM-DM / PIM-SSM,

Loop Detect

Support EAPS og GERP (recovery-tid <>
Støtte Loopback-detektion

Linkbeskyttelse

Støtte FlexLink (Recovery-tid <>
Support RSTP / MSTP (recovery-tid <>
Støtte LACP (recovery-tid <>
Støtte BFD

System Pålidelighed

Sikring af pålidelighed med VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol)

Ledelse

sFlow

Støtte RFC3176 sFlow

Telnet

Støtte CLI-kommandoer til Telnet-styring

SNMP

Støtte SNMP V1, V2, V3

NMS

Støtte SNMP-baseret NMS-styring

RMON

Support RMON Group 1, 2, 3, 9

MIB

Støtte privat og offentlig MIB

Arbejdsmiljø

Fugtighed

Arbejde: 10% ~ 90% ikke-kondensering / Standby: 5% til 95% ikke-kondensering

Arbejdstemperatur

Arbejde: 0 ℃ til 65 ℃ / standby: -20 ℃ til 70 ℃



Hot Tags: EPON OLT 8, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris
Relaterede produkter
Undersøgelse