Gepon Olt 12 Ports

Gepon Olt 12 Ports

CHIMA 12 Port GEPON OLT, understøtter 1:64 fiberforhold, kan forbinde op til 768 eksterne ONU'er.

Chat nu
Produktdetaljer

SNA8812T 12 Port Gepon OLT System Beskrivelse:

SNA8812T er et GEPON OLT-system baseret på IEEE802.3ah Gigabit EPON-standarden. Den leveres med maksimalt 12 GEPON-porte, som kan forbinde op til 768 GEPON ONU'er ved 1:64 Fiber Ratio. Det er et Telecom Grade GEPON OLT-system designet til internetudbydere, der tilbyder tjenester af høj kvalitet, høj hastighed og høj stabilitet (såsom IPTV, VoIP og Data Transmission Services) til abonnenter.


Vigtigste fordele:

Generelt understøtter en normal 12-port GEPON OLT kun lag 2-adgangsnetværksfunktioner. Men i modsætning til den normale GEPON OLT understøtter SNA8812T rige lag 2, 3, 4 netværksfunktioner, som gør det muligt at anvende det i Layer 2-adgangsnetværk og i Layer 3-aggregationsnetværk.

Support ayer 2/3/4 netværksfunktioner, gør det muligt at anvende det i Layer 2-adgangsnetværk og Layer 3-aggregationsnetværk.

Support 1:64 Fiber Ratio ved 20Km transmissionsafstand, kan forbinde op til 768 eksterne ONU'er.

Leveres med almindeligt PCBA-design, fastsættelse af GEPON downlink-porte og 1G uplink-porte om bord, hvilket sparer installationsplads.

Støtter valgfrie 10G uplink-porte, gør det muligt at forstørre båndbredden ved kun at ændre Fiber SFP-transceivere.

Støt strømforsyning og backup strømforsyning i 1 + 1-tilstand, hvilket sikrer høj stabilitet i netværket.

Support DC Strømforsyning, egnet til applikation i ISPs'server rum.

Støtte CLI-kommando og OAM-styring, understøt OAM-alarmer af ONU-fejlbegivenheder.

Støtte CTC2.0, 2.1 og 3.0 helt, giver høj kompatibilitet med ONU'er fra forskellige mærker.

Støtte Hurtig netværksgendannelse, Netværk genoptages på mindre end 50 ms ved genstart af server og enhed.

Støtte SNMP V1, V2, V3, Telnet eller NMS-styring, muliggør fjernstyring, fjernproblemeregistrering og fjernproblemløsning af SNA8812T GEPON OLT og de registrerede ONU'er.


Gepon Technology baseret på IEEE802.3ah standard:

SNA8812T leveres med almindeligt PCBA board design, understøtter maksimalt 12 GEPON SFP porte.

Support IEEE802.3ah Gigabit Epon standard,

Support ONU-godkendelse, alarmer af ulovlig ONU-registrering eller ONU-fejl.

Support Data Encryption, kan kryptere datapakker, der transmitterer over GEPON netværk.

Støt fiberbeskyttelse i rygradsniveau, 1 + 1 beskyttelse, der muliggør netværksgendannelse inden for 50 ms

Støt maksimalt 12 Gengivet SFP Transceivere til downlinking, kan tilslutte op til 768 ONU'er

Support 1.25Gbps GEPON transmission, Wavelength of Gepon SC: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

Støtte CATV over EPON ansøgning, CATV bølgelængde ved 1550nm.

Gennemsnitlig optisk transmitterende effekt til gepon SC Port: + 2dbm til + 7dbm

Sensor til optisk modtagelse af Gepon SC Port: -30dBm

Max Optisk Fiber Ratio: 1:64 ved 20Km transmissionsafstand

Support CTC 2.0, 2.1 og 3.0 Telecom Gigabit Epon standard,

Support Standard OAM og udvidelige OAM-styringsfunktioner

Support opgradering af en enkelt ONU eller til flere ONU'er samtidigt og eksternt af systemadministratoren


Hardware funktioner:

Fuldt kompatibel med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

Støtte 12 GEPON SC-porte, 1,25 Gbps overførselshastighed.

Support 8 * Gigabit SFP uplink-grænseflader og / eller 2 * 10G SFP + uplink-grænseflader

1U chassis med køleventilatorer udstyret indvendigt

Støtte Hot Swap af GEPON SFP Transceivers

Støtte EAPS hurtig loopback beskyttelse og GEPON Optical Path beskyttelse.

MAC-adressetabel: 32K

VLAN-tabel: 1-4094

Strømforsyning: Hoved Strømforsyning + Backup Strømforsyning

AC-strømforsyning: AC: 90 ~ 264V, 50 / 60Hz

DC: -36 ~ -72V


Software funktioner:

SNA8812T understøtter lag 2/3/4 netværksfunktioner:

Støtte IEEE802.1Q VLAN, Port Based VLAN, GVRP og QinQ VLAN Stacking,

Støtte IEEE802.1D Spanning Tree, IEEE802.1W Rapid Spanning Tree, IEEE802.1s Multiple Spanning Tree

Support IEEE802.3ad Link Aggregation,

Støtter IEEE802.3X Halv Duplex og Fuld Duplex Backpressure Flow Control

Support IEEE802.1P QOS, COS, DifferSev, FIFO (først i første udgang), DBA (Dynamic Bandwidth Assignment), SLA,

Support L2, L3, L4 ACL (adgangskontrolliste), IP-baserede ACL-regler, datafiltre efter kilde / destination IP, lag 3 IP-identitet, lag 4 TCP / UDP-identitet, IP-prioritet, ToS eller tidsbaserede ACL-regler.

Support Båndbredde Control

Support Multicast: IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping, Multicast VLAN,

Støtte Cli, Telnet, SNMP V1, V2, V3

Support Layer 3 Routing funktioner, såsom RIPV1, V2, OSPF V4, Statisk rute, OSPF, BGPv4


Specifikationer:


Model nr.

SNA8812T GEPON OLT SYSTEM

Hardware

Hardware Kapacitet

Hardware standarder

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

GEPON-porte

12 GEPON SC porte

Uplink-porte

8 Gigabit SFP Slots og / eller 2 * 10G SFP + grænseflader

Kølesystem

1U chassis med køleventilatorer udstyret indvendigt

Skiftkapacitet

128Gbps

MAC-adressetabel

32K

VLAN-tabel

1-4094

Hot swap

Støtte Hot Swap af GEPON SFP Transceiver

Blitz

128Mb

Hukommelse

1 Gbps

Routing Table

12K

Strømforsyning

  • Redundant strømforsyning: 110-240V AC, 50 / 60Hz

  • Stik ekstra strømforsyning

  • Strømforbrug: <>

Gepon Tegn

  • Support IEEE802.3ah Gigabit Epon standard,

  • Støtte maks. 12 Gengivne SC-porte til downlinking,

  • Understøtt transmissionshastigheden på 1,25Gbps

  • Bølgelængde af Gepon SC porte: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

  • Gennemsnitlig optisk transmitterende effekt til gepon SC Port: + 2dbm til + 7dbm

  • Sensor til optisk modtagelse af Gepon SC Port: -30dBm

  • Max Optisk Fiber Ratio: 1:64

  • Support CTC 2.0, 2.1, 3.0 China Telecom Gigabit Epon standard

  • Support Standard OAM og udvidelige OAM-styringsfunktioner

  • Støtte kryptering til oplænkning og downlinking data

  • Support opgradering af en enkelt ONU eller til flere ONU'er samtidigt og eksternt af systemadministratoren

  • Support ONU-godkendelse kan rapportere ulovlige ONU-registreringsbegivenheder


Software funktioner

protokoller

IEEE802.1Q, IEEE802.1P, IEEE802.3X, IEEE802.3ad, IEEE802.1D, IEEE802.1W, IEEE802.1S,

VLAN

GVRP, IEEE802.1Q VLAN, Portbaseret VLAN, QinQ VLAN Stacking, 1-4094 VID'er.

QOS

IEEE802.1P QOS, 8 køer pr. Port, ToS, Port ID baseret QOS, DifferSev, WRR, SP, SWRR, Traffic Shapping, Flow Classification med ACL VLAN.

Spanning Tree

IEEE802.1D Spanning Tree, IEEE802.1W Rapid STP, IEEE802.1S Multiple STP

L3 Routing

RIP 1/2, OSPF, BGP4 og Static Routing, max 12K routing tabel

Multicast

IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping,

Adgangskontrol liste

L2, L3, L4 ACL (Access Control List), IP-baserede ACL-regler, datafiltre efter kilde / destination IP, lag 3 IP-identitet, lag 4 TCP / UDP-identitet, IP-prioritet, ToS eller tidsbaserede ACL-regler.

MAC filter

Port binding til MAC, WHiteliste / Blacklist MAC Filtrering

Flow Control

Halvduplex modtryk og 802.3x fuld duplex, Hovedledning (HOL) strømstyring

ARP

Støtte ARP Proxy

DHCP

Support DHCP-klient, DHCP-server, DHCP-relæ

L3 Aggregation

Support Load Balance og LACP baseret L3 Aggregation

Godkendelse

Støtte AAA Radius og Local Authentication

Port Mirroring

Flow eller Port baseret Mirroring

Storm Control

Broadcast og Multicast Storm Control

Pålidelighed

Sikring af pålidelighed med VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol)

Ledelse

konsol

RS232

Telnet

Støtte CLI-kommandoer til Telnet-styring

SNMP

Støtte SNMP V1, V2, V3

Syslog

Støtte Syslog

RMON

Support RMON Group 1, 2, 3, 9

MIB

Støtte privat og offentlig MIB

Arbejdsmiljø

Fugtighed

Arbejde: 10% ~ 90% ikke-kondensering / Standby: 5% til 95% ikke-kondensering

Arbejdstemperatur

Arbejde: 0 ℃ til 65 ℃ / standby: -20 ℃ til 70 ℃


Hot Tags: gepon olt 12 havne, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris
Relaterede produkter
Undersøgelse