100mbps Media Converter

100mbps Media Converter

STE-SFMC er en 10/100 Mbps Ethernet Media Converter, der tilbyder 1 port Single Fiber og 1 10/100 Mbps Ethernet port. Det er en Fiber til Ethernet Fiber Media Converter

Chat nu
Produktdetaljer

STE-SFMC 10 / 100mbps Media Converter Beskrivelse:

STE-SFMC er en 10/100 Mbps Ethernet Media Converter, der tilbyder 1 Port 10 / 100Base-FX Single Fiber og 1 port 10/100 Mbps Ethernet. Det er en medieomformer, der konverterer 10/100 Mbps enkelt Fiber til Ethernet. Dens overførselsafstand kan være fra bi-directional 20Km til 120Km.

STE-SFMC understøtter ST eller SC, eller FC-stik. Ved brugerdefineret anmodning kan STE-SFMC være designet til at komme med en lille DIP-switch, der tvinger mediekonverteren til at køre på ren 10mbps ethernet eller 100mbps ethernet.

Med et kompakt design er vægten af STE-SFMC-mediekonverteren meget lys, hvilket i høj grad bidrager til at reducere forsendelsesafgiften på grund af den lille vægt. Det er en højtydende, omkostningseffektiv fiberterminal


>>> Funktioner:

> Giv 1Port Single Fiber og 1 Port 10 / 100mbps ethernet port

> Fuldt overholder IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3x, IEEE802.1d standarder

> Customizable DIP-switch for at tvinge den rene 10mbps eller 100mbps ethernet

> Automatisk forhandling af 10 / 100Mbps-hastighed og Auto-MDI / MDIX til Tx-port

> Giv omskifter konfiguration af halv / fuld duplex overføringsfunktion til Fx port

> Udvid netværksoverførselsafstand fra tovejs 20Km til tovejs 120Km

> Statusindikatorlampe

> Kompakt design, lille vægt, plug and play

> Intern eller ekstern strømforsyning


Specifikationer:


Standard

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3x, IEEE802.1d

RJ-45 Port

Auto-MDI / MDIX

Fiber Port

Fiber Type

SC / ST / FC

Bølgelængde

780/850/1310 / 1550nm

Send-power

MMF: min: -20dBm; max: -10dBm

SMF: min: -20dBm; max: 0dBm

Netværkskabel

> 10BASE-T:

Kategori 3,4 eller 5 UTP / STP (Max: 100m), EIA / TIA-568 100 Ω STP (Max: 100m)

> 100BASE-TX:

2par af kategori 5 UTP (Max: 100m), EIA / TIA-568 100 Ω STP (Max: 100m)

> 100Base-Fx: WDM TX: 1550nm, WDM RX: 1310nm

Dimensioner (BxDxH)

95x71x26mm (ekstern strøm)

160x130x30mm (intern strøm)

Indgangsspænding

DC5V1A (Ekstern strømindgang:

AC100V-AC240V / 50-60Hz)

AC100V-AC240V og DC-48V er valgfri (intern strøm)

Driftstemperatur

-20 ° C til 70 ° C

Opbevaringstemperatur

-40 ° C til 75 ° C

Fugtighed

5% ~ 95% ingen koagulering

Hot Tags: 100mbps media converter, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris
Relaterede produkter
Undersøgelse