Media Converter 100mbps

Media Converter 100mbps

STE-FMC er en 10 / 100mbps Ethernet Media Converter, der tilbyder 1 port 10 / 100Base-Fx og 1 port 10 / 100Base-Tx. Dens transmissionsafstand strækker sig fra Multimode fiber 500m til Single mode fiber 120Km.

Chat nu
Produktdetaljer

STE-FMC 10 / 100mbps Media Converter Beskrivelse:

STE-FMC er en 10 / 100mbps Ethernet Media Converter, der tilbyder 1 Port 100Base-FX og 1 Port 10 / 100Mbps Ethernet. Det er en media konverter, der konverterer 100mbps Fiber til 10 / 100mbps ethernet. Det understøtter Dual Fiber eller Single Fiber, Multimode eller Single Mode. Dens transmissionsafstand kan være fra Multimode fiber 500M til Single Mode 120Km.

STE-FMC understøtter ST eller SC, eller FC-stik. STE-FMC kan efter eget ønske udformes til at komme med en lille DIP-switch, der tvinger medieomformeren til at køre på ren 10mbps ethernet eller 100mbps ethernet. Med et kompakt design er vægten af STE-FMC-mediekonverteren meget let, hvilket i høj grad bidrager til at reducere forsendelsesafgiften på grund af den lille vægt. Det er en højtydende, omkostningseffektiv fiberterminal.


>>> Funktioner:

> Giv en 100mbps fiberport og en 10 / 100mbps ethernet port

> Fuldt overholder IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3U standarder

> Customizable DIP-switch for at tvinge den rene 10mbps eller 100mbps ethernet

> Automatisk forhandling af 10 / 100Mbps-hastighed og Auto-MDI / MDIX til Tx-port

> Giv omskifter konfiguration af halv / fuld duplex overføringsfunktion til Fx port

> Forlæng netværksoverførselsafstand fra MM-fiber 500m til SM Fiber 120Km

> Statusindikatorlampe

> Support Alert for Fiber Link Failure (LFFA)

> Kompakt design, lille vægt, plug and play

> Ekstern strømforsyning

 

STE-FMC Dataark



>>> Specifikation:  

Standard

IEEE802.3 10BASE-T Ethernet

IEEE802.3u 100BASE-TX / FX Fast Ethernet

RJ-45 Port

Auto-MDI / MDIX

Fiber Port

Fiber Connectors

SC / ST / FC

Bølgelængde

780/850/1310 / 1550nm

Send-power

MMF: min: -20dBm; max: -10dBm

SMF: min: -20dBm; max: 0dBm

Netværkskabel

> 10BASE-T:

Kategori 3,4 eller 5 UTP / STP (Max: 100m), EIA / TIA-568 100 Ω STP (Max: 100m)

> 100BASE-TX:

2par af kategori 5 UTP (Max: 100m), EIA / TIA-568 100 Ω STP (Max: 100m)

> 100Base-Fx: 8.3μm, 8.7μm, 9μm og10μm på single mode fiber

og 50,62,5 og 100 μm på multi-mode fiber

Dimensioner (BxDxH)

93X70X26mm (ekstern strøm)

Indgangsspænding

DC 5V, 1A eller DC 24V ~ 48V

Driftstemperatur

-20 til 70

Opbevaringstemperatur

-40 til 75

Fugtighed

5% ~ 95% ingen koagulering

STEPHENTECHNOLOGIESCO., LIMITED www.stephen-tele.com



Hot Tags: media konverter 100mbps, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris
Relaterede produkter
Undersøgelse